SZUKAJ FIRMY

Branża:
Nazwa:
Adres:
Miasto:
Województwo:
Słowa kluczowe:
Sortuj:
Dodaj swoj‘ firmę
do katalogu firm

CENY PALIW (podane w PLN)

E.LECLERC Rzeszów, ul. Rejtana 69

5,27
5,09
2,48

WATKEM Rzeszów, Al. Armii Krajowej 4

5,44
5,29
2,55

PKS, Rzeszów, al. Wyzwolenia 6

5,45
5,25
2,53

ŹRÓDEŁKO, Rzeszów, ul. Batalionów Chłopskich 4

5,33
5,09
2,48

Ostania aktualizacja cen: 2014-10-03

 Moto news 

Naprawa pomp wtryskowych

Naprawa pomp wtryskowych
Pompy wtryskowe to jeden z nieodłącznych elementów silnika diesla. Ich głównym zadaniem jest dostarczenie i rozdzielenia pomiędzy cylindry paliwa ze zbiornika do silnika wysokoprężnego, dzięki czemu pojazd może zostać wprawiony w ruch.
Wyróżniamy wiele rodzajów systemów  wtryskowych ale skupimy się na najpopularniejszych – z pompą wtryskową rzędową lub rozdzielaczową – rotacyjne
- z pompą wysokiego ciśnienia stosowane w układach Common Rail.
Oczywiście, jak każdy element pojazdu, także pompy wtryskowe podlegają naturalnemu zużyciu, nie są też wolne od usterek. Jeśli jednak odpowiednio zadbamy o nasz samochód, może się okazać, że naprawa pompy wtryskowej lub wysokociśnieniowej wcale nie będzie konieczne.

Jak unikać usterek pompy wtryskowej?

Jeśli nie chcemy być stałymi bywalcami warsztatów samochodowych powinniśmy dbać o poszczególne układy pojazdu i stosować się do zaleceń producentów. W przypadku pomp wtryskowych, należy tankować do pełna, aby uniknąć gromadzenia się pary wodnej w zbiorniku, stosować dobrej jakości filtry i regularnie je wymieniać. Nie wolno także lekceważyć żadnych ostrzeżeń sygnalizowanych przez świecącą się kontrolkę w pojeździe.
Bardzo często zdarza się, że nie jest konieczna napraw pompy wtryskowej, a jedynie naprawa wtryskiwaczy, które są elementem  układu wtrysku paliwa, w tym również układu Common Rail.

Kiedy potrzebna jest naprawa pomp wtryskowych?

Na skutek używania złej jakości paliwa, jak również w samochodach z bardzo dużym przebiegiem może nastąpić wyciek paliwa na zewnętrz pompy. Również nieprawidłowa praca silnika, zmniejszona moc itp, mogą wskazywać, że nastąpiło zużycie sekcji tłoczącej i konieczna jest naprawa pomp wtryskowej, chociaż w tym przypadku mniejsza moc silnika świadczyć może także o konieczności regeneracji lub naprawy turbosprężarki lub wtryskiwaczy. 
Jeśli nasz silnik nierówno pracuje, włącza się tryb awaryjny lub auto w ogóle nie chce się uruchomić możliwe jest uszkodzenie sterownika pompy lub zwarcie instalacji elektrycznej.

Montaż i naprawa pomp wtryskowych

Aby odpowiednio zamontować pompę wtryskową konieczna jest duża wiedza, a serwis samochodowy powinien być wyposażony w odpowiedni sprzęt jak tester diagnostyczny oraz urządzenia nastawcze. Podczas wszystkich czynności związanych z naprawą pompy wtryskowej konieczne jest zachowanie czystości, żeby do samej pompy ani do wtryskiwaczy nie dostały się żadne zanieczyszczenia, które mogłyby spowodować późniejszą niewłaściwą pracę.
Oddając pojazd do mechanika, bez względu na to czy potrzebna jest naprawa wtryskiwaczy, pompy wtryskowej – powinniśmy zawsze korzystać z pomocy fachowców. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że usterka zostanie usunięta w stu procentach i nie spowoduje kolejnych, poważniejszych awarii.
 
Więcej informacji na temat serwisu, naprawy, regeneracji pomp wtryskowych można znaleźć na stronie http://www.hoffman.auto.pl/pompy-wtryskowe.html
Data wprowadzenia: 2016-03-02;
« Poprzedni artykuł   |  Powrót  |   Następny artykuł »

Komentarze:

Twój Nick:
Treść komentarza:
Pozostało znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy
mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

SZUKAJ OGŁOSZEŃ

Podkategoria:
Rodzaj
Marka:
Model:
Pojemnoć silnika: od do
Rocznik: od do
Przebieg: od do
Rodzaj paliwa:
Kolor:
Cena: od do
Sortuj:

Dodaj bezpłatne
ogłoszenie

Ostatnio dodane ogłoszenia:


» Zobacz wszystkie ogłoszenia